Technologia produkcji

Wypalanie

Wypalanie

Proces produkcji kotłów rozpoczynamy od wypalania elementów na przecinarce plazmowej lub laserowej charakteryzującej się dużą dokładnością i precyzją cięcia do dziesiątych części milimetra.

Gięcie

Gięcie

Następnie wypalone elementy kotła są zaginane na 7-osiowej prasie krawędziowej o nacisku 200T, co zmniejsza ilość połączeń spawanych, wpływając na dłuższą żywotność kotła.

Spawalnia

Spawalnia

Kolejnym etapem produkcji jest składanie wymienników kotłów z wcześniej przygotowanych elementów oraz spawanie ich półautomatami spawalniczymi metodą MAG i TIG przez wysoce wykwalifikowaną kadrę fachowców. Po wyspawaniu każdy kocioł trafia do działu kontroli jakości, gdzie przechodzi próby ciśnieniowe oraz badana jest jakość połączeń spawanych.

Malarnia proszkowa

Malarnia proszkowa

Po przejściu kontroli kocioł trafia na malarnię, gdzie nakładana jest warstwa farby termoodpornej, która utwardzana jest w temperaturze 600 °C. Kocioł zabezpieczany jest powłoką antykorozyjną, chroniącą blachę przed wpływem wody i ognia.

 Izolacja cieplna kotłów

Izolacja cieplna kotłów

Ostatnim etapem produkcji jest ocieplenie wełną mineralną o wysokich parametrach izolacji termicznej. Po tym procesie zakładana jest obudowa kotła przygotowana wcześniej na wykrawarce sterowanej numerycznie. Zastosowanie maszyn CNC w procesie produkcji pozwoliło na zwiększenie dokładności wymiarowej wyrobu, co znacząco podnosi jakość, estetykę oraz sprawność cieplną kotłów KRZACZEK.

Katalog 2024

pobierz PDF

Cennik 2023

pobierz PDF

Fundusze Europejskie

Unia Europejska

Dystrybutorzy

Nagrody i wyróżnienia

Kotły mocne w ogrzewaniu